Kaip kovoti su nuovargiu kelionių metu?
Turbūt visi esame patyrę nuovargio jausmą, kai keliaujame per kelias laiko juostas. Toks laiko pasikeitimas veikia natūralų organizmo cirkadinį ritmą ir pasireiškia tokiais simptomais kaip nemiga, nuovargis ir smegenų migla.
Cirkadinis ritmas yra 24 valandų ciklas, kuris lemia, kada prabundame ir miegame. Keliaujant į naują laiko juostą mūsų kūnas lėtai prisitaiko ir kelias dienas veikia pagal savo įprastą grafiką. Kai taip atsitinka, mūsų kūnas duoda mums ženklą miegoti vidury dienos arba prabusti vidury nakties. Tai turi įtakos hormonų, ypač melatonino, kiekiui, taip pat veikia valgymo įpročius.
NUOVARGIO PO KELIONĖS POVEIKIS KŪNUI IR PROTUI:
- Nemiga
- Nerimas
- Didelis nuovargis
- Susilpnėjusi imuninė sistema
- Apetito sutrikimai
- Virškinimo problemos
- Nesugebėjimas susikaupti
- Smegenų migla
ETERINIAI ALIEJAI IR KITI PATARIMAI, KAIP SUMAŽINTI NUOVARGĮ PO KELIONĖS
- Eteriniai aliejai. Eteriniai aliejai yra natūralus ir veiksmingas būdas palengvinti pokelioninio nuovargio simptomus. Jie yra tinkami kelionėms ir saugūs.
- Pasirinkite skrydį, kuriuo atvykstama dieną, o ne naktį. Stenkitės pabūti budrūs maždaug iki 22 val. vietos laiku. Įlipę į lėktuvą laikrodžiuose pakeiskite laiką į kelionės tikslo vietos laiką.
- Pasirinkite tinkamą lėktuvą. A380 ir A350 lėktuvai geriausiai tinka kelionėms laiko juostomis. Juose įrengtos oro valymo sistemos ir oro drėkinimo sistemos, padedančios išlaikyti ore drėgmę. Juose taip pat įrengtos pažangios LED apšvietimo sistemos su maždaug 16 milijonų spalvų atspalvių, imituojančių natūralią šviesą.
- Kalbant apie natūralią šviesą, pasisemkite vitamino D (žinoma, su apsauginiu kremu nuo saulės). Gaukite kuo daugiau dienos šviesos.
- Dienos miegą kelionės tikslo vietoje apribokite iki dviejų valandų po pietų.
- Jei vykstate į rytus, likus kelioms dienoms iki išvykimo eikite anksčiau miegoti ir kelkitės anksčiau. Jei vykstate į vakarus, eikite miegoti vėliau ir kelkitės anksčiau.
- Sumažinkite stresą. Stresas gali sukelti nemigą. Kelionės stresas sukelia dvi būsenas: pirmosios nakties efektą ir budėjimo efektą. Pirmosios nakties efektas pasireiškia, kai miegate svetimoje aplinkoje. Budėjimo pagal iškvietimą efektas - tai galimybė, kad jus kas nors gali pažadinti, pavyzdžiui, nepažįstamas triukšmas arba telefono skambutis.
GERIAUSI ETERINIAI ALIEJAI KOVAI SU NUOVARGIU PO KELIONĖS
Su kelionėmis susijęs stresas ir pokelioninis nuovargis yra pakankamai sunki būsena mūsų kūnams. Eteriniai aliejai yra paprastas, natūralus, kompaktiškas ir veiksmingas būdas palengvinti simptomus. Su šiais aliejais kelionėje pasijausite geriau:
- Citrina: Citrinų aliejus pakelia nuotaiką ir palaiko imunitetą.
- Pipirmėčių aliejus: Pipirmėčių aliejus: didina budrumą ir proto aiškumą, gerina virškinimą, mažina stresą, mažina pykinimą, malšina galvos skausmą, stiprina energiją ir malšina raumenų skausmą.
- Pelargonijos: Pelargonijų aliejus: balansuoja hormonų pusiausvyrą, mažina stresą, gerina kraujotaką ir kovoja su depresija.
- Levandų: Levandų aliejus malšina galvos skausmą, padeda užmigti, skatina atsipalaidavimą, gerina nuotaiką ir ramina protą.
- Apelsinų: Apelsinų aliejus pakelia nuotaiką, ramina, mažina stresą ir gerina virškinimą.
- Greipfrutų: Greipfrutų aliejus stimuliuoja smegenis, suteikia energijos, gerina budrumą ir mažina stresą.