Nemokamas pristatymas nuo 15.00€!

10 patarimų, kaip prižiūrėti plaukus žiemos sezonu

2024 01 16


Kada plaukai ir galvos oda kenčia labiau: vasarą ar žiemą? Vienareikšmiškai atsakyti sunku, nes tai labai individualu ir tuo pačiu viskas priklauso nuo plaukų ir galvos odos priežiūros. Vasarą didžiausi mūsų plaukų grožio priešai – saulė, smėlis, jūros vanduo, karštis. Tuo tarpu žiemą – šaltis, temperatūrų ir drėgmės santykio skirtumas lauke ir patalpose.

 

Atėjus šaltajam periodui galvos oda reaguoja labiau nei patys plaukai. Dažnai girdime – odą ima perštėti, atsiranda tempimo jausmas, pleiskanos, kurios krenta, kaip „sniegelis”. Didžiausia klaida – naudoti šampūną veikiantį prieš pleiskanas neįsitikinus, kad tai tikrai pleiskanos, o ne sausos galvos odos problema.  Riebios pleiskanos turi specifinį kvapą ir yra didesnės, prilipusios prie galvos odos. Tuo tarpu smulkios, vos matomos, lengvai byrančios dalelės – tai sausos, jautrios galvos odos problema, kuri dažniausiai ir atsiranda šaltuoju periodu. Jei nežinote su kokiu pleiskanų tipu susidūrėte jūs - padarykite testą. Paklauskite savęs, ar man reikia rankų ir kūno kremo daugiau nei visuomet? Ar mano alkūnių ir kelių oda tapo sausesnė nei įprastai? Ar man reikalingas lūpų balzamas? Jei nors į vieną atsakėte taip, tada testas teigiamas – jūsų oda sausa, jautri ir jai reikia drėkinimo bei raminimo, rekomenduojame išmėginti DERMA SENSITIVE liniją.

 

10 patarimų, kaip prižiūrėti plaukus žiemos sezonu, pagal KEUNE kūrybos vadovę Editą Kavaliauskienę.

 

1. Dėvėkite kepurę – tai apsaugos jūsų galvos odą ir plaukus.

Žiemos mėnesiais svarbu pridengti plaukus, kad apsaugotumėte juos nuo drėgmę atimančio šalto oro, sniego ir vėjo, kadangi tai didina elektrinimosi ir lūžinėjimo riziką. Temperatūros ir drėgmės santykio skirtumas lemia galvos odos jautrumą, plaukų sausumo, lūžinėjimo ir elektrinimosi riziką.

 

2. Įsigykite oro drėkintuvą.

Dėl patalpų šildymo oras namuose tampa labai sausas, todėl iš plaukų ištraukiama drėgmė. Drėkintuvai padeda drėkinti orą, tuo pačiu neleidžiant išsausėti plaukams, todėl jūsų plaukai išliks žvilgantys.

 

3. Reguliariai kirpkite plaukus.

Kas keturias-aštuonias savaites kirpkite plaukus - tai geras būdas palaikyti plaukų galiukų sveikatą ir išlaikyti žvilgesį. Nukirpkite pažeistus išsišakojusius galiukus, kad sumažintumėte sausų, skilinėjančių galiukų atsiradimo tikimybę. Reguliarus plaukų galiukų kirpimas užkirs kelią jų išsišakojimui, sausėjimui bei šiaušimuisi.

 

4. Kai prausiatės duše, sumažinkite vandens temperatūrą - nenaudokite per karšto vandens.

Nors garuojantis dušas gali būti labai malonus, kai temperatūra už lango yra žemiau nulio, tačiau karštas vanduo gali pašalinti drėgmę iš jūsų plaukų, todėl jie tampa trapūs ir labiau pažeidžiami, pradeda lūžinėti. Plaukus plaukite drungnu vandeniu, o po to nuskalaukite dar vėsesniu. Nors pratintis prie vėsesnės vandens temperatūros gali būti sunku – verta pasistengti dėl geresnės odos bei plaukų būklės.

 

5. Karštus prietaisus naudokite su saiku.

Naudojant plaukų džiovintuvus ar karštas formavimo priemones nepamirškite apsaugos nuo karščio. Savaime išdžiūti palikite tik natūraliai garbanotus plaukus, padengę juos specialiais produktais - rekomenduojame CONFIDENT CURL nenuplaunamus kremus.

 

6. Neišeikite iš namų šlapiais plaukais.

Šlapi plaukai yra labiau pažeidžiami nei sausi. Žiemą lauke vaikštant ne iki galo išdžiovintais plaukais, jie gali sušalti ir lūžinėti. Tai darys įtaką plaukų porėtumui, žvilgesio praradimui, trupėjimui bei pasišiausimui ir greitesniam plaukų galiukų išsišakojimui.

 

7. Naudokite aliejų arba nenuplaunamas plaukų priemones.

Kai žiema žaloja jūsų plaukus, atkurkite drėgmę naudodami aliejines ar nenuplaunamas plaukų priemones, kurios apgaubs jūsų plaukus apsaugine plėvele. Tam puikiai tiks KEUNE SATIN OIL – prabangi, puoselėjanti plaukus priemonė glotnins ir suteiks išsausėjusiems plaukams žvilgesio. Taip pat, tam puikiai tinka LUMI COAT SUPREME plaukų kremas. Kasdien ant plaukų galiukų tepkite šias priemones, kad papildytumėte drėgmę ir apsaugotumėte plaukus. Be to, šie produktai padės išvengti elektrinimosi. 

 

8. Drėkinkite plaukus naudodami kondicionierių.

Žiemos metu plaukų priežiūrai svarbiausu yra drėkinimas ir maitinimas. Išplovę plaukus naudokite kondicionierių, kad prisotintumėte plaukus drėgmės bei maitinančiomis medžiagomis ir kovotumėte su karštų plaukų formavimo priemonių, patalpų šildymo ir šalto žiemos vėjo sausinančiu poveikiu. Kai plaukus veikia šaltas oras, plaukai ima labiau elektrintis. Jei plaukus drėkinsite, sumažinsite šį nepageidaujamą poveikį.  Jei plaukai stipriai elektrinasi – nepamirškite juos papildomai padengti purškiamu nenuskalaujamu kondicionieriumi.

 

9. Kas savaitę naudokite plaukų kaukę.

Kartą per savaitę naudojamos plaukų kaukės gali labai padėti sausiems ir pažeistiems plaukams. Jos drėkina, maitina plaukus bei užtikrina optimalią plaukų apsaugą, blizgesį, elastingumą ir neleidžia plaukams pūstis.

 

10. Venkite dažno plaukų plovimo – taip išvengsite galvos odos išsausėjimo.

Jei plaunate plaukus kiekvieną dieną - metas keisti šį įprotį. Pernelyg dažnai plaunant plaukus iš jų bus pašalinami natūralūs aliejai, kurie padeda išlaikyti galvos odos ir plaukų drėgmę ir apsaugą. Tai ypač kenkia žiemos metu, kai šių aliejų plaukams labai reikia. Stenkitės kiek įmanoma pailginti laiką tarp plovimų. Jei paprastai plaukus plaunate kasdien, pradėkite plauti kas antrą dieną. Kitas būdas prailginti laiką tarp plovimų - naudoti sausą šampūną. Sausas šampūnas atveria plauko stiebą ir sugrąžina šukuosenai gyvybę. Be to, plaukai kvepės ir atrodys gaivūs.

 

Vadovaukitės šiais patarimais ir pastangos nenueis veltui -  žiemą išlaikysite plaukus sudrėkintus ir puikiai atrodančius!